Strefa Kreatywnośc Agencja Eventowa

Kategorie
Blog

Czy wiesz jak powstało święto Dnia Dziecka?

1 czerwca zbliża się wielkimi krokami, co za tym idzie warto zapoznać się z historią tego niesamowitego i wyjątkowego święta. Aż do 1952 roku w Polsce obchodzono je we wrześniu, było ono wtedy silnie powiązane z Kościołem Katolickim. Był to dzień nie tylko dla dzieci, ale głównie dla całej rodziny, wszyscy tłumnie wybierali się na poranną mszę, by następnie udać się do szkół na dzień zabaw i przedstawień w obecności rodziców. Następnie datę tą dzięki Światowemu Związkowi Ochrony Dzieciństwa zmieniono właśnie na 1 czerwca. Za ich sprawą święto to nabrało wydźwięku uświadamiającego, ale także przypominającego dorosłym, że prawa najmłodszych muszą być respektowane na całym świecie. Natomiast 20 listopada 1954 roku Organizacja Narodów Zjednoczonych ustaliła Deklarację Praw Dziecka, która pomogła rozpowszechnić ideały dotyczące życia, jak i przyszłości dzieci.

By upamiętnić tą datę wiele krajów symbolicznie ustanowiło Dzień Dziecka właśnie na ten dzień, jednak sami pomysłodawcy zaznaczyli, że każde państwo powinno mieć swoją odrębną i wyjątkową datę skierowaną temu świętu, by było historycznie lub kulturowo związane z dziećmi danego kraju. Początkowo zwyczaj skupiał się na obdarowywaniu najmłodszych prezentami, natomiast teraz w wielu krajach jest to dzień przeznaczony dla całych rodzin, często wolny od pracy. Nie trzeba oczywiście wspominać, że do dziś jest to jedno z najbardziej wyczekiwanych przez dzieci świąt w ciągu roku. Są wtedy traktowane z przymrużeniem oka i często cały dzień równa się wielkiej zabawie również w trakcie godzin szkolnych.

Jednak co możemy zrobić, aby nasze dzieci pamiętały o tym jak są wyjątkowe? Często przez zabieganie zapominamy o tym co najważniejsze. O tym, że nie tylko materialne podarunki są ważne, oczywiście każdy od czasu do czasu lubi dostawać prezenty, jednak sprawmy by były one wyjątkowe. Największym darem jakim możemy obdarować nasze dziecko jest oczywiście wspólnie spędzony czas.

Rozwińmy swoją kreatywność, nie musimy zapraszać przecież gości i wyprawiać ogromnej imprezy, drobne dekoracje, balony czy malutki torcik i wieczór z planszówkami czy zabawami zadowoli dzieciaki na długo. W ostatnich latach wiele firm docenia pociechy swoich pracowników organizując pikniki rodzinne, bądź warsztaty dla najmłodszych. Wspaniałą tradycją jest także obdarowanie dzieci firmowymi paczkami z drobiazgami oraz słodyczami. To rzecz, której na pewno się nie spodziewają, a która sprawi im ogrom radość. Sposobów, by udoskonalić to święto naszym dzieciom jest wiele, pamiętajmy jednak, że najważniejszy jest poświęcony czas i pobudzenie zarówno naszej kreatywności, jak i naszych pociech.

Gratulacje!

Teraz możemy
Przygotować dla Ciebie
Doskonałą ofertę

Skontaktujemy się tak szybko, jak tylko jest to możliwe!