Kategorie
Blog

Piknik firmowy – dlaczego warto?

Obecnie wielu firmom dążącym do koncepcji partnerstwa zależy na przyjaznym oraz nowoczesnym wizerunku przedsiębiorstwa. Osiągają to między innymi dając swoim pracownikom pole do rozwoju oraz poprawiając ich warunki pracy. Jest kilka czynników, które się na to składają, jednym z nich jest cykliczne organizowanie wydarzeń firmowych. Dzięki takim wydarzeniom zespół się integruje, jest to także okazja do podsumowania wspólnej pracy.


Przygotowanie eventu firmowego to nie lada wyzwanie, niezależnie od jego wielkości, miejsca czy rodzaju. Imprezy integracyjne czy pikniki możemy organizować o różnych porach roku, ale nie ma sztywnego terminu kiedy warto je zorganizować. Zazwyczaj są to wydarzenia, które zlecamy firmom zewnętrznym, jednak jako zlecający warto mieć wszystko pod kontrolą. Zwrócić uwagę na różne aspekty podczas wyboru firmy eventowej, która zapewni nam atrakcje. Takie wydarzenia zorganizowane profesjonalnie są gwarantem sukcesu naszego jak i pracowników.

Jednak od czego tak naprawdę zacząć?
Zastanów się jaki cel ma mieć organizowany przez Ciebie event. Czy skupiasz się na aspekcie integracyjnym swoich pracowników czy traktujesz go jako spotkanie biznesowe. Piknik firmowy ma być doskonałą okazją łączącą pracę z życiem towarzyskim. Pracownicy będą się doskonale bawić, tym samym pozytywnie wpłynie to na wizerunek zarządu jak i całej firmy, ale jak osiągnąć zadowolenie pracowników? Przede wszystkim odpowiedz na ich oczekiwania, zapewnij im moc wrażeń, a może element, którego brakuje im podczas codziennej pracy. Organizując takie wydarzenie masz wspaniałą okazję poznać bliżej swoich pracowników i nawiązać z nimi jeszcze lepszą relację. Dodatkowo podczas luźnej atmosfery pracownicy często wpadają na innowacyjne i nieoczywiste rozwiązania.

Chciałbyś na organizowany piknik zaprosić również kontrahentów oraz partnerów biznesowych?
Żaden problem! Jest to wspaniały pomysł, aby przedstawić nowe produkty, świętować wspólne sukcesy lub zbudować lepszą więź pomiędzy firmami. Bardzo ważne jest, aby pamiętać, że nie jest to spotkanie stricte biznesowe, a moment na odpoczynek, dlatego jako zarządowi firmy też należy Wam się moment oddechu. Zaproszenie dodatkowych gości wiąże się z poświęceniem im minimum uwagi. Nie traktuj tego wydarzenia jako sposób na zarobek, a bardziej ocieplenie wizerunku. W końcu wspólna zabawa na pikniku przenosi relacje zawodowe na bardziej serdeczny grunt. Pikniki firmowe są niepowtarzalną okazją na ogólnie pojętą integrację zespołu. Nic tak dobrze nie łączy jak dobre jedzenie oraz obecność najbliższych. Jest to czas w którym nawet najbardziej cichy i wycofany pracownik może Cię zaskoczyć i się otworzyć. Pamiętaj firma, która dba o swoich pracowników zyskuje ich lojalność. Zatem inwestowanie w eventy jest także inwestycją w przedsiębiorstwo.

Gratulacje!

Teraz możemy
Przygotować dla Ciebie
Doskonałą ofertę

Skontaktujemy się tak szybko, jak tylko jest to możliwe!