Kategorie
Blog

Team building a Integracja zespołu

Najważniejsze w zrozumieniu tych dwóch pojęć jest uświadomienie sobie, że integracja to nie to samo co team building. Często pojęcia te są mylone, dlaczego? Pomożemy Ci w zrozumieniu i odróżnieniu tych dwóch zagadnień. Zacznijmy od początku…

Efektywny zespół

Po czym poznasz, że zarządzasz efektywnym zespołem? Zintegrowany zespół tworzą ludzie o silnym poczuciu wspólnego celu, dążenia do niego, zaangażowaniu i wysokiej motywacji do pracy, poczuciu współodpowiedzialności za działania w firmie, sprawnej pracy oraz dobrej atmosferze. Zbudowanie silnego i zaufanego zespołu to proces, za który jest odpowiedzialny kierownik bądź właściciel firmy. 
Zespół tworzą ludzie, to oni są  najcenniejszym zasobem w Twojej firmie – nie zapominaj o tym.

Czy jest integracja

Dlaczego zatem team building i integracja są w tym działaniu kluczowe?
Integracja ma na celu bliższe poznanie się członków zespołu, spędzenie czasu razem poza miejscem pracy, nawiązanie więzi z współpracownikami. Większość naszego życia spędzamy z nimi, dlatego tak ważne jest aby dbać o dobrą relacje i atmosferę.Integracja to najczęściej wspólny event, który skraca dystans pomiędzy pracownikami a także pracownikiem a przełożonym. Może to być wspólne wyjście na lunch, kolację oraz impreza firmowa. Wiele firm chętnie organizuje także wspólne wyjazdy i wycieczki. 

Team Buliding jako szersze pojęcie 

Team building jest pojęciem szerszym. To narzędzie pracy nad grupą, polegające nie tylko na zintegrowaniu zespołu, ale odnalezienia wśród pracowników ich talentów i umiejętności, o których nie wiedzieliśmy, rozwijania ich i wspomagania ich efektywności. Dobrze przeprowadzony team building da nam wiedzę i umiejętność podziału ról i zadań, podejmowania stanowczych decyzji, skutecznej komunikacji, asertywności, wspólnego rozwiązywania problemów. Team building ma na celu integrację i zbudowanie synergicznie działającego zespołu.

Korzyści z team building’u i integracji

Korzyści z team building’u i  integracji jest wiele. Poza efektywniejszym zespołem i lepszej atmosferze w pracy, Twoja firma może także zyskać pozytywny wizerunek wśród otoczenia. Wspólne zdjęcia w social mediach, zadowolenie pracowników daje szanse na rozwinięcie tzw. marketingu szeptanego, który może okazać się niezawodną formą reklamy Twojej firmy. Zadowoleni pracownicy będą opowiadać o atrakcjach organizowanych przez firmę, w której pracują i chwalić się wszystkimi przygodami a to zachęci innych do wzięcia udziału w procesie rekrutacyjnym.

Zintegrowany zespół emanuje pozytywną energią, pracownicy są gotowi do podejmowania ryzyka, które może zwiększyć wyniki firmy a Twoi partnerzy biznesowi , chętniej będą podejmować współpracę z firmą, której ufają ludzie. 

Źródła:
https://fswo.pl/czym-rozni-sie-team-building-od-integracji/
https://pracowniarozwoju.pl/biznes/teambuilding-czyli-madra-integracja/

Gratulacje!

Teraz możemy
Przygotować dla Ciebie
Doskonałą ofertę

Skontaktujemy się tak szybko, jak tylko jest to możliwe!