Strefa Kreatywnośc Agencja Eventowa

Kategorie
Blog

Brak zaangażowania? Poznaj swoich pracowników

65% pracowników czuje wsparcie ze strony kierownictwa, 10% w ogóle nie ma zaufania do swoich szefów. 
Co więcej – 46% pracowników jest zdania, że pracodawca ich nie rozumie lub nie jest świadomy ich potencjału.  

Niezadowolenie z kierownictwa to poważny problem

Niezadowolenie z kierownictwa to poważny problem każdej firmy. Nie ma znaczenie czy jesteś małą firmą rodzinną czy dużą korporacją. Problem ten świadczy o istnieniu wielu mniejszych bolączek, które kumulują się i mają wpływ na zadowolenie i zaangażowanie Twojego zespołu. Na podstawie badań „People Unboxed” przeprowadzonych przez firmę ADP,  łatwiej zrozumieć nam przyczyny występowania braku zaangażowania i zadowolenia.  Brak poczucia bezpieczeństwa zawodowego, brak wsparcia ze strony menedżerów i organizacji ogółem to tylko dwa z wielu czynników mający wpływ na atmosferę w firmie. 


Każdego pracownika motywuje coś innego, natomiast jeżeli ludzie są zaangażowani w swoją pracę, firma kwitnie. Chcąc utrzymać to zaangażowanie na wysokim poziomie, trzeba wiedzieć, co motywuje pracowników, jakie napotykają oni przeszkody i czego tak naprawdę oczekują od swojego pracodawcy.


Badanie ADP przeprowadzono na 2500 osób z pięciu krajów. Aby mieć pewność, że uzyskane wyniki będą maksymalnie reprezentatywne, badaniem objęto szerokie spektrum uczestników zróżnicowanych pod względem wieku, branży, płci, poziomu wynagrodzenia i szczebla zajmowanego stanowiska. 


Co dla pracowników ma największe znaczenie? 

1. otrzymywanie godziwej zapłaty za wykonywaną pracę

2.  właściwa równowaga pomiędzy życiem zawodowym a prywatnym

3. poczucie, że współpracownicy liczą się ze zdaniem danej osoby

4. atmosfera w miejscu pracy 


Dlatego PAMIĘTAJ!

Aby odczuwać satysfakcję z pracy, Twoi pracownicy muszą czuć się zadowoleni zarówno pod względem finansowym jak i prywatnym, społecznym. Zapewnij swoim pracownikom odpowiednią równowagę pomiędzy tymi dwoma obszarami. Dbałość o zaangażowanie pracowników wymaga ludzkiego podejścia. Aby wiedzieć, co ich motywuje, z czego są niezadowoleni i czego im brakuje, musisz najpierw zrozumieć ich jako człowiek. 


Poznając potrzeby swoich pracowników, zyskasz nie tylko zaufanie, większy poziom zaangażowania i efektywność ale także łatwiej będzie zarządzać zespołem i odpowiednio go motywować. 

Na podstawie raportu: http://www.outsourcingportal.eu/pl/userfiles/image/raporty/2018/listopad/13/ADP_Raport_People_Unboxed_2018.pdf

Gratulacje!

Teraz możemy
Przygotować dla Ciebie
Doskonałą ofertę

Skontaktujemy się tak szybko, jak tylko jest to możliwe!